Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 17:07 Bu haber 1393 kez okundu
 
Hastanede yeni dönem!
"Yenilenen Ge​rede Devlet Hastanesinde yeni bir dönem başladı. Safra kesesi ameliyatı artık kapalı yöntem ile yapılacak. Kapalı ameliyat hakkında bilgi veren Gerede Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, deneyimli ekibinin katıldığı operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti."
YAŞAM Haberi
Hastanede yeni dönem!

Yenilenen Ge​rede Devlet Hastanesinde safra kesesi ameliyatında yeni bir yöntem başlatıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, Gerede Devlet Hastanesi’nde safra kesesi ameliyatının artık kapalı yöntem ile yapıldığını söyledi.

Yenilenen Ge​rede Devlet Hastanesinde yeni bir dönem başladı. Safra kesesi ameliyatı artık kapalı yöntem ile yapılacak. Kapalı ameliyat hakkında bilgi veren Gerede Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, deneyimli ekibinin katıldığı operasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Hastaların rahatlıkla ve güven içinde Gerede Devlet Hastanesi’ni tercih edebileceğini dile getiren Sözen; “Single port laparoskopik kolesistektomi metoduyla yapmış olduğumuz ameliyatın birçok pozitif yönde getirileri var. Vücuttaki kesiler daha az olduğu için ameliyata bağlı izler ortadan kayboluyor, en önemlisi de açık ameliyatlarda rastlanan enfeksiyon riskleri en az seviyeye düşüyor” dedi.

Gerede Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Vural Sözen, “Artık hastalarımızın ileri merkezlere veya metropol şehirlere gitmelerine gerek yok. Burada ameliyatları başarıyla gerçekleştiriyoruz. Single port laparoskopik kolesistektomi metoduyla yapmış olduğumuz ameliyatın, hem hasta hem de hastane açısından birçok pozitif yönde getirileri var. Her şeyden önce hastamızın, hastanede kalış süresi azalıyor. Bunun yanı sıra önceki ameliyatlara oranlara ağrıları çok daha hızlı bir şekilde azalıyor. Hastanın iyileşmesi kısa sürede gerçekleşiyor. Vücuttaki kesiler daha az olduğu için ameliyata bağlı izler ortadan kayboluyor, en önemlisi de açık ameliyatlarda rastlanan enfeksiyon riskleri en az seviyeye düşüyor” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı