Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 08:55 Bu haber 1900 kez okundu
 
İlk adaylar sertifikalarını aldı
"Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı gebe bebek anlayışı ile yola çıkan Gerede Devlet Hastanesi bünyesin de ki gebe okulunun ilk mezunlarını verdi."
YAŞAM Haberi
İlk adaylar sertifikalarını aldı

Gerede Devlet Hastanesi bünyesinde açılan gebe bilgilendirme sınıfının ilk adayları programlarını tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Programa katılan 8 anne adayına, programı tamamlamalarından dolayı katılım belgeleri ve sağlıklı bebek yetiştirmeleri için hazırlanan kitapçıklar Başhekimlik tarafından düzenlenen törenle verildi.

Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı gebe bebek anlayışı ile yola çıkan Gerede Devlet Hastanesi bünyesin de ki gebe okulunun ilk mezunlarını verdi.

Konuyla ilgili olarak Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İrfan İlter; "Okulumuza ilgi gösteren anne adaylarımıza kendilerine ve bebeklerine sağlıklı yaşamlar dileriz," dedi.

Başhekim İlter, açıklamasında; “Temel hedefimiz annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum sürecini yaşaması, eşinin ve ailesinin de sürece katılmasını sağlamaktır . Bu eğitimle anne adaylarının, toplum da yanlış bilinen veya bilinmeyen normların yerine bilimsel gerçekliklerin ve doğru uygulamaların ışığında, hastane ortamına uyum, gebelik, doğum süreci ve doğum sonrası dönemde anne bebek bakımı, doğum sonrası dönemde kaygı ve stresle baş edebilme gibi konularının öğretilmesi, konforlu bir gebelik ve doğum süreci geçirebilmeleri, sağlıklı nesiller büyütebilmeleri amaçlanmıştır.

Anne adaylarına, gebelik ve doğum sonrası sürece ait bilgilerin yer aldığı gebe okulu eğitim programı sonunda katılım sertifikası verilmektedir. Okulumuza ilgi gösteren anne adaylarımıza kendilerine ve bebeklerine sağlıklı yaşamlar dileriz. Dünyanın en güzel duygusu olarak tanımlanan annelik duygusunu tatmanızı sağlayacak eğitimlerin verildiği okulumuza tüm anne adaylarımızı bekleriz” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı