Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 09:19 Bu haber 4217 kez okundu
 
Gerede'de ilk kez açıldı!..
"Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı gebe bebek anlayışı ile yola çıkan Gerede Devlet Hastanesi, bünyesinde Gebe Okulu açtı."
YAŞAM Haberi
Gerede'de ilk kez açıldı!..

İlçemizde Gebe Okulu açıldı. Bu sayede hedef annelerin sağlıklı nesiller büyütebilmeleri amaçlanıyor.

Gerede Devlet Hastanesi’nden anne adaylarını sevindirecek haber geldi. Gerede’de açılan gebe okulu sayesinde hedef annelerin sağlıklı nesiller büyütebilmeleri amaçlanıyor.


Sağlıklı bir toplum için, sağlıklı gebe bebek anlayışı ile yola çıkan Gerede Devlet Hastanesi, bünyesinde Gebe Okulu  açtı.

Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İrfan İlter, bu eğitimle anne adaylarına, doğum sonrası dönemde kaygı ve stresle baş edebilme gibi konular öğretilerek konforlu bir gebelik ve doğum süreci geçirebilmelerinin amaçlandığını belirtti.
 

Konuyla ilgili olarak Gerede Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor İrfan İlter yaptığı açıklamasında; “Temel hedefimiz annelerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir gebelik ve doğum sürecini yaşaması, eşinin ve ailesinin de sürece katılmasını sağlamaktır . Bu eğitimle anne adaylarının, toplum da yanlış bilinen veya bilinmeyen normların yerine bilimsel gerçekliklerin ve doğru uygulamaların ışığında, hastane ortamına uyum, gebelik, doğum süreci ve doğum sonrası dönemde anne bebek bakımı, doğum sonrası dönemde kaygı ve stresle baş edebilme gibi konularının öğretilmesi, konforlu bir gebelik ve doğum süreci geçirebilmeleri, sağlıklı nesiller büyütebilmeleri amaçlanmıştır. Anne adaylarına, gebelik ve doğum sonrası sürece ait bilgilerin yer aldığı gebe okulu eğitim programı sonunda katılım sertifikası verilmektedir” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı