Haber Detayı
22 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:34 Bu haber 1367 kez okundu
 
Başkan Allar: 'Bu çağrıya kulak veren..'
"Gerede Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Ramazan Dede Bilgievi tarafından organize edilen, Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın ev sahipliğinde Kardeşlik İftarı düzenlendi."
YAŞAM Haberi
Başkan Allar: 'Bu çağrıya kulak veren..'

Gerede Belediyesi, Türkiye genelinde Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl altıncısı düzenlenen ve ramazan ayının 15. gününde kardeşlik iftarı düzenledi.

Gerede Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü ve Ramazan Dede Bilgievi tarafından organize edilen, Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın ev sahipliğinde pazartesi akşamı “Kardeşlik İftarı” düzenlendi.

İftara Belediye çocuk meclis üyeleri, öğrenciler, Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar ve meclis üyeleri, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ersin Kaşka, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin ve öğretmenler katıldı.

Yenilen iftar yemeğinin ardından açılış konuşması yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; "İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın, düsturunu ilke edinmeye devam ediyoruz," dedi.

Başkan Allar, gecede şunları anlattı; “Ramazan ayı yalnızca zenginle fakiri kaynaştıran ve paylaşma hazzını hatırlatan bir ay değildir. Aynı zamanda kardeşliklerin hatırlanmasına da vesile olan bir birliktelik çağrısıdır. Bu çağrı; barışın, birlikte yaşamanın, acıların geride bırakılıp mutlu günlere kavuşmanın ve paylaşmanın da bir çağrısıdır. Bu çağrıya kulak veren ve ramazan ayı boyunca toplumun tüm kesimlerine ulaşan, yoksulların sofralarına misafir olan Ak Partili belediyeler, yurt genelinde çocukların aynı sofrada buluştuğu ‘Kardeşlik iftarları’ düzenledi. Bütün belediyelerimizin il ve ilçe sınırları içerisinde düzenlediği toplu iftarlardan farklı olarak, şu anda ikinci defa hep birlikte aynı başlık altında misafirlerimizle buluşuyor, doğudan batıya büyük bir iftar sofrasının bir parçası da Gerede oluyor.

Hem yerel yönetimlerdeki uygulamaları hem de merkezi hükümetteki politikalarıyla sosyal alanlarda ciddi çalışmalar yapan Ak Parti, ‘kimsesizlerin kimsesi’ olmakla iftihar etmiştir. ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ düsturunu ilke edinmeye devam ediyoruz.

Bu tür iftar organizasyonlarının yanı sıra aşevimizde yaklaşık 620 aileye, yani 3000 kişiye hayırseverlerimizin katkılarıyla yemek ikram ediyoruz. Yine Ramazan Dede Bilgievimiz de “Giymediklerinizi giyecekler var” kampanyası adı altında vatandaşlarımızdan aldığımız ütülü ve temiz giysileri yine ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Birlikteliğin ve paylaşmanın daha iyi bir şekilde anlaşıldığı bu mübarek ayda ramazan sevincini hep birlikte yaşamak ve bu sevinci paylaşmak için düzenlediğimiz bu yemeğe katılımlarından dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediyemiz Halkla İlişkiler Müdürlüğü personelimize, Ramazan Dede Bilgievi Müdürlüğü personelimize, iftar programına katkı sağlayan ve çocuklarımıza bayram hediyesi takdim eden hayırsever işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun."

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı