Haber Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 09:08 Bu haber 1629 kez okundu
 
Sıcak aş, yüz güldürüyor..
"Hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi 18 yıldır sıcak aş dağıtımı yapmaya devam ediyor. Ortalama bir menüde tas kebabı veya kavurma, mercimek çorbası veya şehriye çorbası ve pilav çıkarken bu sıcak aştan günlük 465 aile, ortalama 2200 kişi yararlanıyor."
YAŞAM Haberi
Sıcak aş, yüz güldürüyor..

Geredeli hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturan Gerede Belediyesi 18 yıldır sıcak aş dağıtımı yapmaya devam ediyor.

Hayırseverlerin destekleri ile alınan malzemeler Belediye Aşevinde hijyenik ve titizlikle pişirilerek dağıtılıyor ve bu sıcak aştan şuanda günlük 465 aile, ortalama 2 bin 200 kişi yararlanıyor.

Saat 15.00 te başlayan dağıtım 18.00 sularında sona eriyor. 465 ailenin yararlandığı sıcak aş kampanyasında ihtiyaç sahipleri aileleriyle birlikte evde iftar ve sahur yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

Menünün Gerede Belediyesi Yemekhanesi aşçıları tarafından hazırlanarak Ramazan ayından önce liste çıkartılarak hayırseverlere sunulduğu bildirildi.

Verilen bilgilere göre; hayırseverlerin belirlediği alış-veriş yerinden yine yemekhane aşçıları tarafından alımlar yapılıyor. 1 günlük menüde ortalama 2000 Ekmek 210 Kg Et, 200 Kg Pirinç, 20 Kg Mercimek, 10 Kg Un, 96 adet Margarin, 15 Kg Sıvı Yağ, 5 Kg Salça, 120 Kg Patates, 15 Kg Domates’in ve diğer malzemelerin kullanıldığı belirtildi. Bu malzemeler alındıktan sonra yemekhanede hijyenik ortamda pişirilen yemekler yine yemekhaneye gelen ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Ortalama bir menüde Tas Kebabı veya Kavurma, Mercimek Çorbası veya Şehriye Çorbası ve Pilav çıkarken yanında yoğurt ve benzeri ikramlarda yapılıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ise yüzü gülmeye devam ediyor.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize,” diye konuştu.

Başkan Allar, açıklamasında şunları kaydetti; "Gerede Belediyesi olarak her hizmeti halkımıza sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sunduklarımızla yetinmiyoruz, devam ediyoruz. Gerede ve Gerede Halkı her şeyin en güzeline ve en iyisine layık. Yol yapıyoruz, parke döşüyoruz, binalar dikiyoruz. Bunun yanı sıra sosyal belediyecilik anlayışıyla ihtiyaç sahiplerini hayırseverlerimizle sıcak aş kampanyası çatısı altında buluşturuyoruz. 18 yıldır sıcak aş kampanyamızı devam ettiriyoruz. Sıcak aş dağıtımını aşevinden yapıyoruz. Şu anda günlük 465 ailemizin faydalandığı sıcak aş dağıtımından ortalama olarak 2200 kişi yararlanıyor, kayıtlarımızda devam ediyor. İnsanlar sefer tasları ile geliyorlar yemeklerini alıyorlar ve iftarlarını evde yapıyorlar. Manevi duyguların yoğunlaştığı bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinde tebessüm oluşturabiliyorsak ne mutlu bize. Bu vesile ile masrafları karşılayan hayırseverlerimize ihtiyaç sahipleri adına teşekkür ediyorum"

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort