Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 14:59 Bu haber 2054 kez okundu
 
Mangallar köyü'ne bin tane!..
"Fidan dikim töreninde konuşan Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal; "Bu programın Gerede’nin yeşillenmesine, Türkiye’nin yemyeşil bir ülke haline gelmesine güzel katkılar vereceğine inanıyorum” diye konuştu."
YAŞAM Haberi
Mangallar köyü'ne bin tane!..

Mangallar köyü mevkiine 1000 adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Fidan dikim törenine Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Fidan dikim töreninde konuşan Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal; "Bu programın Gerede’nin yeşillenmesine, Türkiye’nin yemyeşil bir ülke haline gelmesine güzel katkılar vereceğine inanıyorum” diye konuştu.

Kaymakam Ünsal, fidan dikimi töreni esnasında yaptığı konuşmasında; “Ormanlar, ağaçlar ülkemiz için milletimiz için hava, su ve gıda kaynağının temini bakımından ne kadar önemliyse diğer taraftan da ayrı bir önemi var. Çünkü bu güzel toprakları bizlere emanet eden atalarımız bu topraklar için kanlarını döktüler. Bu toprakların her bir zerresinde şehitlerimizin kanı var. Dolayısıyla bu vatanın toprakları bizim için kutsallık taşıyor. Bu kutsal varlığı korumak içinde topraklarımızın üzerini ağaçla donatmak, ormanlarla donatmak zorundayız.

Bugün düzenlenen programın çocuklarımızın, gençlerimizin ağaç sevgisini, orman sevgisini ve vatan sevgisini arttıracağına inanıyorum. Çocuklarımızın gençlerimizin bu programa katılması ayrı bir öneme haiz. Özellikle gençlerimizin şehitlerimizi hatırlayarak onların hatırasını yaşatmak üzere bugün fidan dikim yapacak olmaları bizi gururlandırıyor, onurlandırıyor. Ne mutlu atalarının mirasının bilincine sahip bu gençlere, bu çocuklara. Tüm katılımcıları sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Bu programın Gerede’nin yeşillenmesine, Türkiye’nin yemyeşil bir ülke haline gelmesine güzel katkılar vereceğine inanıyorum,” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı