Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 09:29 Bu haber 2190 kez okundu
 
Gerede'ye tam destek!..
"Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, gelecek nesil için önemli atılımlar yaparak; eğitime yönelik destekleriyle ilçedeki okullara hayat vermeye devam ediyor."
EĞİTİM Haberi
Gerede'ye tam destek!..

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar'ın eğitime yönelik destekleriyle ilçedeki okullara hayat vermeye devam ediyor. Arsasını Gerede Belediyesi’nin tahsis ettiği, Eminevim'in yaptırdığı Habibulllah Üstün Kız İmam Hatip Lisesi 5,5 Milyon ₺ bedelli 16 derslikli okul binasının yapımı tamamlandı. Gerede Belediyesi tarafından okulun ayrıca bahçe ve peyzaj düzenlemesi yaptırılıyor.

3,5 milyon ₺ bedelli 12 derslikli M.Z. Güzelce Ortaokulu’nun da yapımı tamamlandı. Her iki okulunda 2018-2019 eğitim öğretim yılının 2. döneminde açılması planlanıyor.

Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin kaba inşaatı bitirildi. 16 derslikli okul ve 100 yataklı yurt binası en kısa zamanda hizmete açılacak.

Gerede Belediyesi ayrıca; Yenimahalle, Dayıoğlu ve Kız Meslek Lisesinde eğitim gören özel eğitim öğrencilerinin materyallerinin alımını da yaparak okullara hediye etti. Gerede Belediyesi ayrıca geçen eğitim-öğretim sezonunda İlçedeki 10 okulun mescitlerini yenilemişti.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; Okullarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek imkanlarımız ölçüsünde gideriyoruz," dedi.

Başkan Allar, Eğitime yönelik yatırımlar yaptıklarını ve okulların önemli ihtiyaçlarını giderdiklerini belirterek, eğitime yönelik yatırımları çok önemsediklerini ve çocukların daha sağlıklı ortamlarda eğitim öğretimlerine devam edebilmeleri için belediyemizin tüm imkânlarını sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Eğitime yapılan yatırımın, geleceğe yapılan yatırım olduğu gerçeğinden hareket ettiklerine vurgu yapan Başkan Allar, açıklamasında; “Bu kapsamda çocuklarımıza, daha ferah ve daha huzurlu bir eğitim yuvası sunma adına çocuklarımızın ve eğitimcilerimizin yüzlerini güldürme gayretindeyiz. Okullarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek imkanlarımız ölçüsünde gideriyoruz. Çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları adına okullarımızın çehresini değiştirmek ve fiziki koşullarını iyileştirmek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı