Haber Detayı
24 Eylül 2018 - Pazartesi 09:39 Bu haber 2693 kez okundu
 
Bayanlar için de ayrı bir stand kuruldu
"Belediye aşevinde hazırlanan aşure tatlısı, görevliler tarafından herhangi bir izdiham yaşanmadan hemşehrilerimize ikram edildi. "
YAŞAM Haberi
Bayanlar için de ayrı bir stand kuruldu

Gerede Belediyesi aşure günü münasebetiyle 3000 kişilik aşure tatlısı ikram etti. Aşure tatlısı ikram programına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Meydanında kurulan kazanlarla Aşure dağıtım programına katılan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, vatandaşların Muharrem ayını kutlayarak halka aşure dağıttı. Aşure dağıtım programında bayanlar için de ayrı bir stand kuruldu. Burada ikramı AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı ve yönetim kurulu üyeleri yaptı.

Aşure dağıtımına Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Emniyet Müdürü Ethem Çakır, AK Parti İlçe Başkanı Ali Şafak ve yönetim kurulu üyeleri, STK başkanları, Belediye meclis üyeleri katıldı. Aşure dağıtımı devam ederken İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu aşure duası yaptı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte vatandaşlara aşure dağıtan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “Aşure günü nedeniyle tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizi artırmasını Cenab-ı Hak´tan niyaz ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı