İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ziyarette anlattılar..
Ziyarette anlattılar..
bodrum cica
bodrum cica
Haber Detayı
13 Haziran 2018 - Çarşamba 08:44 Bu haber 2012 kez okundu
 
Başkan, bisiklet dağıttı!
"İlçemiz ortaokullarında takdir belgesi alan öğrencilerden 24 kişiye bisiklet, teşekkür belgesi alan 75 öğrenciye ise jenga hediye edildi."
EĞİTİM Haberi
Başkan, bisiklet dağıttı!

Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de cuma günü karne heyecanı yaşandı. Kimi öğrencinin sevindiği, kimininse üzüldüğü karne gününde takdir ve teşekkür belgesi alan öğrenciler, Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde düzenlenen Karne Şöleninde çekilişle ödüllendirildiler. 

Çekiliş kapsamında ilçemiz ortaokullarında öğrenim gören ve takdir belgesi alan öğrencilerin arasından her okula 3 bisiklet olmak üzere toplam 24 öğrenciye bisiklet ve teşekkür belgesi alan toplam 75 öğrenciye Jenga hediye edildi.

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen programa; Belediye Başkanı Mustafa Allar, İlçe Başkanı Ali Şafak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, Belediye Meclis Üyeleri İsmail Çetin ve Recep Kaya, Uygulamalı Bil. Y.O. Müdürü Kadir Murat Altıntaş, Kent Konseyi Başkanı Mehmet Çongar, Mülki ve İdari Amirler, Okul Müdürleri ve aileleriyle birlikte kalabalık bir öğrenci grubu katıldı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı konuşmada; "Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hediyeler verebilmek bizim için mutluluk verici bir durum. Başarıya teşvik etme amaçlı olarak bu şekilde çocuklarımıza hediyeler veriyoruz. Çocuklarımızın eğitimini önemsiyoruz ve her zaman destekliyoruz," dedi.

Başkan Allar, öğrencilerin iyi yetiştirilmesi noktasında ailelerden çocuklarını; yaz tatilini boşa geçirmemeleri için, biraz istirahat ettikten sonra devlete ait Kur’an kurslarına göndermelerini istedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2017-2018 eğitim öğretim yılında göstermiş oldukları başarılardan dolayı öğrencileri kutlayarak; "Yetiştiren, büyüten ve bugünlere gelmelerine vesile olan ailelerine teşekkür etti. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, iyi tatiller diliyorum" sözlerine yer verdi.

Konuşmaların ardından protokol kura çekerek öğrencilere hediyelerini takdim etti. Bisiklet ve Jenga kazanan öğrencilerle çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona ererken; toplamda 24 bisiklet, 80 jenga sahipleri ile buluştu. 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı