Haber Detayı
16 Kasım 2017 - Perşembe 14:34 Bu haber 1950 kez okundu
 
Yenileri geliyor..
"2010 yılından bu yana ilçemiz ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet veren Bilgievi, zengin kütüphanesiyle kitap okumayı sevdirmeyi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor."
EĞİTİM Haberi
Yenileri geliyor..

Örneklerine ancak büyükşehirler rastladığımız bilgiev, Geredeli öğrencinin de adeta ikinci adresi oluyor. Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi kütüphanesini yeni kitaplarla takviye etti.

2010 yılından bu yana ilçemiz ilk ve ortaokul öğrencilerine hizmet veren Bilgievi, zengin kütüphanesiyle kitap okumayı sevdirmeyi ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.

Yıpranan ve zaman içerisinde eskiyen kitapların yerine daha güncel kitapların alındığı Kütüphane yeni yüzüyle öğrencilerini karşılıyor. 4 bin kitabın bulunduğu kütüphane, öğrenci velilerine de yönelik kitaplar barındırıyor. Kitaplar öğrencilerimiz tarafından bir hafta süreyle ödünç alınabildiği gibi arzu eden öğrenciler ders saatleri haricinde bilgievinde de kitap okuyabiliyor.

Kitap okumayı düzenli bir hale getirmek ve sevdirmek amacıyla her yıl başlatılan Düzenli Kitap Okuma Kulübü bu hafta itibariyle başlatılıyor. 6 ay boyunca devam edecek olan okuma kulübü Mayıs ayında sona erecek.

Her sene olduğu gibi başarı gösteren öğrenciler Mayıs ayı içerisinde yapılacak bir programla Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar tarafından ödüllendirilecek. Kulübe yazılmak isteyen öğrenciler Bilgievi Kütüphanesine başvurarak kayıt yaptırabilirler.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı