Haber Detayı
30 Eylül 2019 - Pazartesi 10:54 Bu haber 3752 kez okundu
 
Gerede'ye ikinci esentepe geliyor!
"Belediye ile Gerede Orman İşletme Müdürlüğü arasında B Tipi Mesire Alanı Projesinin ilk adımı 29 yıllığına imza altına alındı."
YAŞAM Haberi
Gerede'ye ikinci esentepe geliyor!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, seçim beyannamesinde taaahhüt ettiği proje olan B Tipi Mesire Alanı projesinin imzasını attı. Belediye ile Gerede Orman İşletme Müdürlüğü arasında B Tipi Mesire Alanı Projesinin ilk adımı 29 yıllığına imza altına alındı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuya ilişkin verdiği bilgilerde; “Seçim beyannamemizdeki projelerden biri olan Gerede Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesinin ilk adımını Gerede Orman İşletme Müdürlüğümüzle sözleşme imzalayarak, yaklaşık 100 bin m2’nin devrini aldık," sözlerine yer verdi.

100 bin m2’lik alan 29 yıllığına halkın hizmetine sunulacak. Proje kapsamında kamelya ve piknik üniteleri, yürüyüş yolları, açık otopark alanları, çocuk oyun alanları, mescit, kır lokantası, WC’ler, yöresel ürün satış yerleri, mini spor alanlarını içeren B Tipi Mesire alanı yapılacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, seçim beyannamesinde taaahhüt ettiği proje olan B Tipi Mesire Alanı projesinin imzasını attı. Gerede Orman İşletme Müdürlüğünün toplantı salonunda gerçekleştirilen imza törenine Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Orman İşletme Müdürü İsmail Dilek, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Belediye Meclis Üyeleri, Gerede Orman İşletme Müdürlüğü şefleri ve personeli, Belediye birim müdürleri ve basın mensupları katılım sağladı.

Atılan imza ile birlikte Gerede Orman İşletme alanının yaklaşık 100 bin m2’lik alanı 29 yıllığına halkın hizmetine sunulacak. B tipi mesire alanı olarak kullanıldığı sürece bu süre uzaltılabilecek. Proje kapsamında; kamelya ve piknik üniteleri, yürüyüş yolları, açık otopark alanları, çocuk oyun alanları, mescit, kır lokantası, WC’ler, yöresel ürün satış yerleri, mini spor alanlarını içeren B Tipi Mesire alanı yapılacak.

Orman İşletme Müdürü İsmail Dilek yaptığı açıklamada; “Yaklaşık 2 yıldır çalışması süren Gerede B Tipi Mesire yerinin sözleşmesini imzaladık. Geredemize ve vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Seçim beyannamemizdeki projelerden biri olan Gerede Orman İşletmesi B Tipi Mesire Alanı Projesinin ilk adımını Gerede Orman İşletme Müdürlüğümüzle sözleşme imzalayarak, yaklaşık 100 bin m2’nin devrini aldık. Burayı Esentepe Mesireliğimizin ve Kent Ormanımızın alternatifi olarak halkımızın hizmetine sunacağız. İçerisinde yürüyüş yolları, bisiklet yolları, kamelyalar ve çardakların da yer alacağı B Tipi Mesire Alanı projemiz; ülkemize, ilçemize ve hemşerilerimize şimdiden hayırlı olsun. Şehrin büyüyüp gelişmesiyle birlikte, şehrin ortasında kalan Gerede Orman İşletme Müdürlüğünün halkımızın hizmetine sunulmasında bizi destekleyen başta Sayın Milletvekilimiz Fehmi Küpçü Bey’e, Orman İşletme Müdürümüz İsmail Dilek’e ve emeği geçen bütün herkese İlçem ve Şahsım adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı