Haber Detayı
02 Eylül 2019 - Pazartesi 14:14 Bu haber 4026 kez okundu
 
'Gerede ekonomisi için hayati önem taşımaktadır'
"Fabrikalar üretime başladıktan sonra kalite ve üretimde dünya ve Türkiye’de ayakkabı ve çanta sektörünün büyük bir kısmını karşılamayı hedefliyor."
EKONOMİ Haberi
'Gerede ekonomisi için hayati önem taşımaktadır'

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Deri Organize Sanayi Bölgesinde yapımı devam eden ve üretime geçen fabrikaları inceleyerek ziyaret etti.

Gerede Deri Organize Sanayi, daha temiz ve modern bir ortamda üretim ve çalışma imkanı sağlayacak fabrikalar tedarik noktasında Türkiye’nin ayakkabı ve çanta deri ihityacının 40’ını karşılamakta, fabrikalar üretime başladıktan sonra kalite ve üretimde dünya ve Türkiye’de ayakkabı ve çanta sektörünün büyük bir kısmını karşılamayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Mustafa Allar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Deri Organize Sanayi, Gerede ekonomisi için hayati önem taşımaktadır. Dericilerimiz Deri OSB’de daha modern şartlarda ham derileri işleyecekler, kalite artacağı için dolayısıyla üretim de artacak ve aynı düzeyde istihdam sağlanacak. Bu fabrikalarımızın kısa zamanda bitirilerek hizmete açılmasını temenni eder, üretime başlayan fabrikalarımıza da Allah hayırlı işler yapmayı ve helal kazançlar elde etmeyi nasip etsin” sözlerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı