Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:19 Bu haber 1543 kez okundu
 
Gerede'de, ULV ve Holder usulü ile..
"Gerede Belediyesi gerekli önlemleri alarak program dâhilinde bütün mahalle aralarında, göl çevresinde, çöplük çevresinde, deri arıtmada, hastane çevresi ve Esentepe ile tüm yeşil alanlarda haşere ve kene ilaçlaması yapıyor."
YAŞAM Haberi
Gerede'de, ULV ve Holder usulü ile..

İlçemizde ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Gerede Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından tüm mahalle ve sokaklar haşere ve sineklere karşı etkin bir biçimde ilaçlanmaya devam ediyor.

Gerede Belediyesi gerekli önlemleri alarak program dâhilinde bütün mahalle aralarında, göl çevresinde, çöplük çevresinde, deri arıtmada, hastane çevresi ve Esentepe ile tüm yeşil alanlarda haşere ve kene ilaçlaması yapıyor.

Gerede Belediyesi Veteriner Hekimi Hüseyin Bal, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Allar’ın Belediyemiz envanterine kazandırdığı ve ilçemizde geçtiğimiz yıllarda da kullandığımız ULV (Havaya yapılan püskürtme usulü) ve Holder usulü (Yeşil alanlarda bulunan haşerelere karşı) püskürtme yapan cihazımız, havaların yağmurlu olmadığı günlerde ilaçlamaya devam edecek. Geçtiğimiz yıllara nazaran daha etkili olan ULV ve Holder usulü ilaçlama yöntemiyle hem daha geniş alanlara nüfuz ederken, hem de daha kısa zamanda ilaçlamalarımızı yapacağız” sözlerine yer verdi.

Öte yandan, verilen diğer bilgilere göre Gerede'de gerçekleştirilen ilaçlama programının eylül ayı sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı