Haber Detayı
21 Mayıs 2019 - Salı 10:34 Bu haber 1811 kez okundu
 
Siz giymeseniz de onlar giyebilir!
"Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu senede gerçekleştirilen “Giymediklerinizi Giyecekler Var” isimli giysi kampanyası bu yıl da devam ediyor."
YAŞAM Haberi
Siz giymeseniz de onlar giyebilir!

Ramazan Dede Bilgievi’nin personelinin de gayretleriyle sürdürülen giymediklerinizi giyecekler var isimli kampanyaya vermek istediğiniz ihtiyaç fazlası kullanılabilir, temiz ve ütülü giysilerinizi bırakabilirsiniz. 

Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu senede Gerede Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Giymediklerinizi Giyecekler Var” isimli giysi kampanyası, bu yıl Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgi Evi’nde devam ediyor.

Vatandaşlarımız, vermek istedikleri ihtiyaç fazlası kullanılabilir, temiz ve ütülü giysilerini kampanya çerçevesinde Ramazan Dede Bilgievine 21 Mayıs Salı gününden itibaren bırakabilirler. Kampanya çerçevesinde toplanan giysiler ise 27 Mayıs’tan itibaren dağıtılacak.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptığı açıklamada; “Her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz “Giymediklerinizi Giyecekler Var” isimli elbise dağıtım kampanyamız Ramazan Dede Bilgievinde 21 Mayıs’ta başlıyor. Vatandaşlarımız, ihtiyaç fazlası kullanılabilir, temiz ve ütülü giysileri kampanya çerçevesinde Ramazan Dede Bilgievine bırakıyorlar. Gelen giysiler görevli personel tarafından titizlikle ayrıştırılıp askılara asılıyor. Görevli arkadaşlarımız, ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize bir mağazadan alışveriş yapıyor duygusunu yaşatabilmek için büyük çaba ve gayret göstererek çalışıyorlar. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızda Ramazan Dede Bilgievine gelerek, ihtiyaç duydukları elbiseleri 27 Mayıs itibariyle alabilirler” dedi.

Bilgi Evi, elbiseden ayakkabıya, çantadan paltoya, gömlekten kravata, 7’den 70’e her yaşa yönelik gönüllülerin getirdiği kullanılabilir muhtelif giyim eşyalarını ihtiyaç sahipleriyle buluşturuyor.

Ferah ve temiz bir ortamda seçerek uygun giyim ya da eşyayı alabilme imkanının tanındığı Bilgi Evi, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın da en güzel örneğini oluşturuyor.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı