Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 10:56 Bu haber 1053 kez okundu
 
'Dünyada o teknolojiye sahip 6 ülkeden birisiyiz'
"Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce gibi derslerden projelerin hazırlandığı fuarda öğrenciler, hem bir eser çıkarmanın gururunu yaşadı hem de projelerini gelen misafirlere sunarak onları bilgilendirdi. "
- Haberi
'Dünyada o teknolojiye sahip 6 ülkeden birisiyiz'

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK tarafından ortaklaşa yürütülen 4006 bilim fuarları destekleme programı kapsamında Gerede Fen Lisesi Bilim Şenliği Proje Sergisi Gerede Fen Lisesi’nde açıldı.

Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce gibi derslerden projelerin hazırlandığı fuarda öğrenciler, hem bir eser çıkarmanın gururunu yaşadı hem de projelerini gelen misafirlere sunarak onları bilgilendirdi.

Yaptıkları projelerden dolayı öğrencileri ve öğretmenleri tebrik eden Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, "Biz sizlere güveniyoruz, yeter ki siz kendinize güvenin. Dünyada İHA-SİHA teknolojisine sahip 6 ülkeden birisiyiz," dedi.

Başkan Allar, konuşmasında; “Kişisel gelişimlerine çok önemli katkılar sağlayan böylesi etkinliklerle yavrularımız için hem bir proje ortaya çıkarma başarısı gösterirken hem de bu projesini tanıtarak sunum becerilerini de geliştiriyorlar. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde İstanbul’u bilim merkezi yapmış. İnşallah sizler sayesinde geleceğimizi geçmişimizden güç alarak yapacağız. Bunu da hayal ederek, hedef koyarak, düşünerek, tasarlayarak yapacağız. Biz sizlere güveniyoruz, yeter ki siz kendinize güvenin. Dünyada İHA-SİHA teknolojisine sahip 6 ülkeden birisiyiz. Bunu, sizlerden 5-6 yaş büyük abileriniz, ablalarınız yapıyor. Bu projelerin hayata geçmesinde emeği olan herkesi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” sözlerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı