Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 10:45 Bu haber 2193 kez okundu
 
Başkan Allar'dan, Gerede'ye yeni bir müdürlük!
"Mahalle sakinlerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını herkesten önce muhtarların bildiğini vurgulayan başkan Allar, bu yüzden her şehrin yerel yönetiminin muhtarlar ile ortak bir akıl ve ekip ruhunu yakalamalarının doğru hizmetler götürebilmek için çok önemli olduğunu kaydetti. "
YAŞAM Haberi
Başkan Allar'dan, Gerede'ye yeni bir müdürlük!

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar,  Gerede Belediyesi’nde merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Gerede Belediyesi, mahallelerin ihtiyaçlarını daha hızlı çözüme kavuşturmak amacıyla Muhtarlık İşleri Müdürlüğü birimi kurdu. Belediye Başkanı Mustafa Allar, merkez mahalle muhtarlarını ağırladı.

Mahalle sakinlerinin sorunlarını ve ihtiyaçlarını herkesten önce muhtarların bildiğini vurgulayan Allar, bu yüzden her şehrin yerel yönetiminin muhtarlar ile ortak bir akıl ve ekip ruhunu yakalamalarının doğru hizmetler götürebilmek için çok önemli olduğunu kaydetti. Muhtarlar ise kendilerine duyulan güvenden ve çalışmalarına verilen desteklerden dolayı Başkan Mustafa Allar’a teşekkür etti. Mevcut çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgi veren Mustafa Allar, mahalle muhtarlarına görevlerinde başarılar diledi.

Muhtarların mahalle sakinlerini ev ev bilmelerinin onları yerel yönetimin çok önemli bir parçası haline getirdiğini belirten Başkan Allar, “Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız arasındaki ilişki sadece evraklardan ibaret değil. Muhtarlarımız, artık o kadar aktifler ki; mahalle sakinlerinin istek, öneri ve şikâyetleri noktasında yerel yönetimle güçlü bir diyalog kurulmasını sağlayan bir uzuv haline gelmişlerdir. Belediyemiz bünyesinde Muhtarlık İşleri Müdürlüğü kurduk. Mahallelerin ihtiyaçları bu müdürlük kanalıyla çok daha hızlı ve kaliteli olarak çözüme kavuşacak, mahalle muhtarlarımızla birlikte el ele vererek Gerede’yi geliştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu..

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı