Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 13:56 Bu haber 1427 kez okundu
 
O gün, çevre ilçelerden dahi geldiler..
"Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar, Ramazan Dede Bilgi Evi organizasyonunda Melih Gökçek Kültür Merkezine konuk oldu. Programa Devrek, Düzce, Bolu, Ankara gibi çevre ve il ve ilçelerden de katılımın gerçekleştiği ifade edildi."
YAŞAM Haberi
O gün, çevre ilçelerden dahi geldiler..

Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar, 8 Mart Kadınlar Günü münasebetiyle, Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgi Evi organizasyonunda ilçemize geldi.

Araştırmacı Yazar Hatice Kübra Tongar, Melih Gökçek Kültür Merkezinde verdiği konferansta, ebeveynlerin çocuğu anlamak ve çocuğa yönelik davranışları hakkında örnekler vererek, ‘’Bağırmayan Anneler’’ isimli söyleşi programını gerçekleştirdi. Program öncesi okuyucuları ile hatıra fotoğrafı çektiren Tongar, kitaplarını da imzaladı.

Yüzlerce Geredeli vatandaşımızın katıldığı söyleşi programında açılış konuşmasını Belediye Başkanı Mustafa Allar yaptı. Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Öncelikle programımıza göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, Tarihte kadınlarımız vatanı ve milleti için kendisinden beklenmeyen birçok fedakârlık göstererek, bu vatan için neler yapabileceğini ortaya koymuştur. Kadınlarımızın her alanda bilgi ve beceri ile donatılması, daha güçlü bir Türkiye için gerekliliktir. “Peygamber Efendimizin “Cennet annelerin ayağının altındadır.” hadisini ilke edinip, annelerimize olan sevgi, saygı ve hoşgörüyü tüm kadınlara yönelik göstermeliyiz. Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını htiğimiz, bizi biz yapan değerli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü yürekten kutlarım. Salonu labaleb dolduran tüm Hanımefendilere, beyefendilere teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlediği söyleşi ve katıldığı televizyon programları ile yurt içi ve yurt dışında hayranlarının büyük ilgi gösterdiği Hatice Kübra Tongar’ın okuyucu ve takpçileri tarafından 600 kişilik salon hınca hınç doldu. Ek sandalyelerle sayı 1000’e çıkartılırken salon girişindeki fuaye salonuna canlı yayın yaparak salona giremeyenlere sinevizyondan izletildi. Düzenlenen söyleşi programı katılımcılar tarafından da çok beğenildi.

Program sonunda Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü için hazırlattığı hediyeler misafirlere takdim edildi. Ayrıca program bitişinde Belediye Başkanı Mustafa Allar, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Çetin, Belediye Meclis Üyesi Mehtap Demirses Burku ve Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı tarafından Hatice Kübra Tongar’a günün anısına deri tablo ve şekerlik hediye edildi.

Programa Devrek, Düzce, Bolu, Ankara gibi çevre ve il ve ilçelerden de katılım oldu.

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı