Haber Detayı
25 Şubat 2019 - Pazartesi 17:47 Bu haber 3446 kez okundu
 
Gerede SHM’den 1 yılda 3.5 milyonluk yardım!
"Şehit Fatih Kalu Sosyal Hizmet Merkezi bünyesinde, hizmet merkezi müdürü, sosyolog, psikolojik danışman rehber ve sosyal çalışmacı personeli ile hizmet vermektedir. "
YAŞAM Haberi
Gerede SHM’den 1 yılda 3.5 milyonluk yardım!

Gerede Şehit Fatih Kalu Sosyal Hizmet Merkezi birinci yılını doldurdu. Şehit Fatih Kalu Sosyal Hizmet Merkezi’nin hizmete girmesinde Milletvekili Fehmi Küpçü ve Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın büyük katkıları olmuştu.

Şehit Fatih Kalu Sosyal Hizmet Merkezi bünyesinde, hizmet merkezi müdürü, sosyolog, psikolojik danışman rehber ve sosyal çalışmacı personeli ile hizmet vermektedir. Kuruluş başvuru tespit birimi, eğitim danışmanlık birimi, uygulama birimi, şehit ve gazi birimi olmak üzere 4 ayrı birimden oluşmaktadır. Kuruluş amacı toplumun tüm bireylerine yönelik hizmetler kapsamında ailenin korunması, yerinde desteklenmesi hedeflenmektedir. Bu kapsamda aileler evlerinde ziyaret edilerek hem sosyal hem de ekonomik olarak desteklenmesi için çalışılmaktadır.

SOSYAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜNÜN HİZMETLERİ

Engelli- (Evde bakım yardımı, özel bakım merkezi hizmeti başvurusu, resmi bakım merkezi başvurusu)

Yaşlı, (Huzur evi başvurusu, yaşlı bakım rehabilitasyon merkezi başvurusu)

Aile danışmanlığı hizmeti, (Aile eğitimi, boşanma danışmanlığı, evlilik öncesi eğitim)

Şehit yakınları ve gazilere hizmet

Kadınlara yönelik hizmetler, ( Şönim, kadın konuk evine yönlendirme)

Korunmaya muhtaç ve suça sürüklenen çocuk statüsünde olan çocuklar için yapılan hizmetler, (Sosyal ekonomik destek, eğitim tedbiri, sağlık tedbiri, barınma tedbiri, danışmanlık tedbiri, bakım tedbiri)

ATALAY; “TEŞEKKÜR EDERİZ”

Açılış seneyi devriyesinde açıklama yapan Şehit Fatih Kalu Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ramazan Atalay; “Sosyal Hizmet Merkezimizin açılmasında büyük katkıları olan Milletvekilimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye ve kurumumuza yer tahsisinde bulunan, şimdiye kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen Belediye Başkanımız Mustafa Allar’a, Gerede Kaymakamımız Cengiz Ünsal’a teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. 1 yıl içerisinde 74 köy, 2296 hane ziyareti gerçekleştirdik. Bu ziyaretlerde ki asıl amacımız ihtiyaç sahibi olup derdini aktaramayan ailelerin, devletimizin imkânları ile buluşturmak köprü vazifemizi layıkı ile yerine getirmektir. 1 yıl içerisinde yaklaşık 3.5 milyon TL tutarındaki hizmetler Geredeli vatandaşlarımız ile buluşturulmuştur. Hepimiz engelli, yaşlı, dezavantajlı vatandaş olma adayıyız, Allah devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gönül Belediyeciliğini 2014’de başlattık. Göreve geldiğimizde sözünü verdiğimiz ve projelerimiz arasında yer alan Sosyal Hizmet Merkezini ilçemize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz, bu vesile ile Sosyal Hizmet Merkezinin açılmasında büyük emeği olan Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’ye ilçem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. 1.yılını dolduran Sosyal Hizmet Merkezimiz vasıtasıyla sosyal belediyecilik kapsamında engelli, yaşlı, şehit ve gazi yakınları ile kadınlara yönelik hizmetler ile korunmaya muhtaç kadın ve çocuklarımıza ulaşarak vatandaşlarımızın her zaman yanında yer aldık. Vatandaşlarımızın dertleri derdimiz olmaya devam edecek ve yeni dönemde yapacağımız yatırımlar ile sosyal belediyecilik adına kimsesizlerin kimi olmaya devam edeceğiz. Sosyal Hizmet Merkezimizde görevlerini titizlikle yerine getiren müdürümüz ve personelimize teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı