Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 13:14 Bu haber 2927 kez okundu
 
Başkan Allar; Yılmayacağız!
"Başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediye’si 2018 yılında gerçekleştirdiği projelerle ilçenin kalkınmasına büyük katkılar sağladı."
SİYASET Haberi
Başkan Allar; Yılmayacağız!

Yaptığı çalışmalar ve verdiği hizmetler ile Gerede ilçemizde önemli bir gelişme ve kalkınmayı sağlayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 2018 yılında da yaptığı  çalışmalar ile ilçenin çehresini değiştirdi.
Başkan Allar, “Memleketimizin insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz çalışmaktan yılmıyoruz, vatandaşlarımızdan aldığımız destekle yılmayacağız” dedi.

Başarılı çalışmalarını aralıksız sürdüren Gerede Belediye’si 2018 yılında gerçekleştirdiği projelerle ilçenin kalkınmasına büyük katkılar sağladı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar 2018 yılında yapılan çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Halkımız ile iç içe olmaya, onların sorunlarını ve bizden beklentilerini her zaman dinlemeye gayret ediyoruz. Bu yönden bir sorunumuz yok.  Memleketimizin insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. Biz çalışmaktan yılmıyoruz, vatandaşlarımızdan aldığımız destekle yılmayacağız da. İlçemizi daha yaşanabilir bir şehir haline getirme gayretindeyiz. Tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunarım.”

İşte Gerede’de 2018 yılında yapılan bazı çalışmalar:

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE UZLAŞMALAR

Çarpık ve sağlıksız yapılaşmaya karşı vatandaşların yüzde yüz onayı ile dönüşüm çalışmalarını sürdüren Gerede Belediyesi geçen sene ön uzlaşmayı tamamlayarak topladığı talepler doğrultusunda konut ve işyeri sayılarını belirleyerek projesini Bakanlığa onaylatmıştı. Hazırlanan kesin yerleşim planını maket üzerinde hak sahiplerine göstererek kesin uzlaşma görüşmelerini başlattı. En kısa sürede tamamlanması planlanan uzlaşma görüşmelerinin ardından İlkbaharda yapım ihalesine çıkılması planlanıyor. Proje kapsamında; Depreme dayanıklı konutlar inşa ederken yeşil alanlarıyla, yollarıyla ve parklarıyla Demirciler Mahallesi modern bir görünüme kavuşacak.


4.5 YILDA 55 KM ASFALT 15 KM KİLİT PARKE TAŞI

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçede rekor düzeyde asfalt ve kaldırım çalışması yürütüldüğünü, geçen 4,5 yılda Gerede’de ihtiyaç görülen bölgelere 55 kilometre asfalt atıldığını, bu rakamın ilçe için rekor olduğunu belirtti. Belediye Başkanı Mustafa Allar, çalışmalar kapsamında 15 kilometre de kaldırım çalışması gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Göreve geldiğim 2014 yılında ‘Vatandaşın ayağı çamura değmeyecek’ demiştim. Emsal belediyelerle kıyaslanmayacak çapta asfalt harekatı yaptık. ‘Yol Medeniyettir’ düsturuyla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.


ŞEHİR STADI

Belediye Başkanı Mustafa Allar ve Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’nün takipleri ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından 1 milyon 400 bin TL ödenek kazandırılarak Şehir Stadındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Devam eden çalışmalarda, tel örgüleri yenilenen Şehir Stadyumunun drenaj ve zemin alt yapı düzenlemesi tamamlanarak sentetik çimlerin döşenmesi de tamamlandı. Ayrıca Şehir Stadyumunun etrafına çim yüzeyli koşu pisti de yapılarak sporsever halkın hizmetine sunulacak.


ESENTEPEYE ALTERNATİF

Gerede Belediyesi’nin Orman İşletmesi alanının rezerv konut ve kent ormanı olarak düzenlenmesi projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan girişimler sonucu Orman İşletme bölgesinde 125 bin metrekarelik alanın Gerede Belediyesi’ne tahsis edilmesine karar verildi. Gerede Belediyesi alanda yapacağı peyzaj düzenlemeleriyle mesirelik alanı ve ağaçları da koruyarak vatandaşların kullanımına açacak. Uygulanacak proje ile yaz kış çevre İl ve İlçelerden yerli yabancı birçok misafiri ağırlayan Esentepe Mesireliğinin yükünü de hafifletecek.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı