Haber Detayı
30 Kasım 2018 - Cuma 11:11 Bu haber 1706 kez okundu
 
'Orta'da oynadılar..
"Diş Hekiminin de rol aldığı oyunda ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerine gelişme çağında olan çocukların ağız ve diş sağlığına dikkatin çekilmesi, diş temizliği ve fırçalamanın önemi anlatıldı."
EĞİTİM Haberi
'Orta'da oynadılar..

Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi’nin ağız ve diş sağlığı haftası kapsamında çocuklara farkındalık eğitimi verebilmek için düzenlediği “Temiz Dişler Ülkesi” adlı tiyatro gösterisi Melih Gökçek Kültür Merkezinde sahnelendi.

Diş Hekiminin de rol aldığı oyunda ilkokul 1 ve 2. sınıf öğrencilerine gelişme çağında olan çocukların ağız ve diş sağlığına dikkatin çekilmesi, diş temizliği ve fırçalamanın önemi anlatıldı. Oyunun sonunda Belediye Başkanı Mustafa Allar çocuklara dişlerin fırçalanmasına teşvik amacıyla diş fırçası ve diş macunu hediye etti.

Konuya ilşkin yapılan açıklamada; Gerede Belediyesi Ramazan Dede Bilgievi tarafından planlanan bu farkındalık eğitimi bir yaşam tarzı olarak kabul görmesi, düzenli diş hekimi kontrollerinin yaygınlaştırılması, bu sayede diş çürüğü ve diş eti hastalıkları ile bunlardan kaynaklanan sistemik hastalıkların görülme sıklığının en aza indirilmesi amacıyla planlanlandığı kaydedildi. 

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar oyun sonunda; “Belediye olarak sanatsal, kültürel ve sosyal gelişimi konusunda sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde hareket etmekteyiz. Bu bağlamda çocuklarımız için tiyatro etkinliği düşündük. Ankara Orta Oyunu Tiyatro Grubu’nun hazırlamış olduğu ‘Temiz Dişler Ülkesi’ adlı çocuk tiyatro oyununu Melih Gökçek Kültür Merkezi’nde sahnelenmesine vesile olduk. Ramazan Dede Bilgievimiz Personeline teşekkür ederim. Çocuklarımız tiyatro oyununu izleyerek hem mutlu oldular, hem eğitici bir oyun izlediler." diye konuştu.

Etkinlikten 950 çocuk 2 seansta yararlandı. Oyun sonunda çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

 

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı