Haber Detayı
19 Şubat 2018 - Pazartesi 13:53 Bu haber 1611 kez okundu
 
Kayaklı Koşu, Gerede'de yapıldı!
"Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Disiplini, 6-8 Mart 2018 tarihleri arasında ilçemizde düzenlenecek olan üçüncü ayağı finaller ile son bulacak."
SPOR Haberi
Kayaklı Koşu, Gerede'de yapıldı!

Kayaklı Koşu K1 Ligi 2.Ayak Yarışmaları Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi. Türkiye Kayak Federasyonu faaliyet programında yer alan Gerede’de düzenlenen K1 Ligi 2. ayak yarışmaları 16 Şubat 2018 tarihinde yapılan serbest teknik yarışmaları ile sona erdi.

16 ilden toplamda 141 sporcunun katıldığı yarışmalar sonucunda ilimiz adına yarışan sporcular büyük bir başarıya imza attılar.
İlk gün yapılan klasik stil yarışmalarında; Çocuk Erkeklerde Abdullah Yılmaz 1. Oğuzhan Ayyıldız 2. Çocuk Bayanlarda Özlem Ceren Dursun 1. Genç erkeklerde Hamit Tarık Aydın 2. Büyük Erkeklerde Uğur Akman 3. Oldu.
İkinci gün yapılan serbest stil yarışmaları sonunda; Çocuk Erkeklerde Oğuzhan Ayyıldız 1. Abdullah Yılmaz 2. Çocuk Bayanlarda Özlem Ceren Dursun 1. Yıldız Erkeklerde Salih Can Duman 1. Genç Erkeklerde Hamit Tarık Aydın 3. Büyük Erkeklerde Uğur Akman 3. oldu.

Yarışmaların sonucunda illerin genel klasman puanlamaları da netleşmeye başladı. Ankara İli 4. lük ten 3. lüğe yükselirken, Ağrı ve Bolu İlleri yerlerini korudular. En çok madalya alan il Ağrı olurken, Tunceli, Sivas ve Çankırı illeri daha hiç madalya alamadı. Mart ayında ilçemiz Gerede’de düzenlenecek olan final ayağı ile hem bireyselde hem de iller bazında kupalar sahiplerini bulacak.

Gerede Arkut Dağı Kayak Merkezi’nde gerçekleştirilen Kayaklı Koşu K1 Ligi 2.Ayak Yarışmalarında dereceye girenlere madalyaları Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkan Vekili İsmail Çetin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Kayak Federasyonu Yetkilisi Özcan Koyuncu, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Ülger, İlçe Emniyet Müdürü Ethem Çakır, İlçe Spor Müdürü Mustafa Kocakaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Ramazan Demir, Belediye Halkla İlişkiler Müdürü Baki Sungur, Tesis Amiri Saim Soykuvvet ve Arkut Kayak Okulu Antrenörleri tarafından takdim edildi.

Kayak Federasyonu yetkilileri gösterilen ilgiden ve desteklerinden dolayı Gerede Kaymakamlığı’na ve Gerede Belediyesi’ne teşekkür etti. Federasyon yetkilileri ayrıca 6/8 Mart tarihlerinde yine Arkut Dağı Kayak Merkezinde K2 Kayaklı Koşu müsabakalarının finallerinin yapılacağını belirttiler.

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Disiplini K2 Ligi Ağrı’nın Eleşkirt ilçesinde düzenlenen 1. ayak yarışmaları ile start aldı. 6-8 Mart 2018 tarihleri arasında Gerede ilçemizde düzenlenecek olan 3. ayağı finaller ile son bulacak.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı