Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 15:26 Bu haber 1601 kez okundu
 
Yenileri de geldi..
"Gerede Belediyesi tarafından peyzaj çalışması kapsamında Gerede Esentepe Mesirelik alanına yaz aylarının gelmesiyle açılan piknik sezonu öncesi yeni barbeküler yerleştirildi."
YAŞAM Haberi
Yenileri de geldi..

Gerede Belediyesi tarafından peyzaj çalışması kapsamında Gerede Esentepe mesirelik alanına vatandaşların kullanabilmesi için yeni barbeküler konuldu.

Özellikle hafta sonları piknik için tercih alanı olan mesire alanı Esentepe’de Gerede Belediyesi’nin çalışmaları devam ediyor. Esentepe’ye şelale, yürüyüş yolları ve peyzaj çalışmalarının yanında görsellik katacak ve piknikçilere büyük kolaylık sağlayacak yeni barbeküler kuruldu.

Esentepe mesireliğinin daha önceden belirlenen muhtelif alanlarına kurulan barbekü mangal setlerinde vatandaşlar mangallarını yapmaya başladı. Tasarımı ve pratikliği ile güzel bir görünüm kazandıran mangal setleri vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Yeni barbekülerin yanı sıra Esentepe’de piknik sezonu için gerekli tüm çalışmalar devam ediyor.

Konu ile ilgili yaptığı açıklamada Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Gözbebeğimiz, Esentepe’miz için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Esentepe’ye gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak için, temizliğinden çim biçimine kadar ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor. Yeni barbeküleri Esentepe’mize yerleştirdik, hemşehrilerimize, misafirlerimize sağlıklı ve iyi günler diliyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı