Haber Detayı
02 Mayıs 2018 - Çarşamba 10:56 Bu haber 5573 kez okundu
 
Gerede'ye 100 bin ton!..
"Asfalt, kaldırım ve tretuvar çalışmalarını başlatan Gerede Belediyesi, ilçemizin bütün mahallelerinde büyük ölçüde tamamlanan asfalt ve kaldırım çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor."
YAŞAM Haberi
Gerede'ye 100 bin ton!..

Gerede'nin değişim ve dönüşümü adına pek çok dinamiği harekete geçiren belediye başkanı Mustafa Allar, deyim yerindeyse Gerede ile yatıyor, Gerede ile kalkıyor.

Gerede Belediyesi vatandaşın ayağı çamura değmeyecek anlayışıyla başlattığı asfalt, kaldırım, tretuar çalışmalarını sürdürüyor. İlçemizin bütün mahalle ve sokaklarında büyük ölçüde tamamlanan asfalt ve kaldırım çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Gelen taleplere kayıtsız kalmayan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, gerekli talimatları vererek, ilgili ççalışmaları da başlattı.

Yapılan tespitler sonrasında, Deri Sanayi bölgesi İsmail Gür Caddesi, H. Emin Efendi Caddesi ve Tabakhaneler 7 Nolu Sokak da sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Toplamda 2000 ton sıcak asfalt atıldı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, 4 yılda ilçe genelinde 100 bin ton sıcak asfalt döktüklerini dile getirdi.

Başkan Allar konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Hemşehrilerimizin bildiği üzere tabakhanelerin Deri OSB’ye taşınma süreci başladı. Deri Sanayiye ağır tonajlı araçların girmesi çıkması, işçilik esnasında kimyevi maddelerin fazlalığı, geçmişten günümüze gelen altyapı eksikliği nedeniyle de yollar sık sık bozuluyor. Geçiş süreci esnasında artık yolların son bir kez de olsa asfaltlanması gerekiyordu. Gelen talepler doğrultusunda Bolu Belediyemizden aldığımız asfatlarla çalışmaları yaptık. İhtiyaçlar doğrultusunda mahallelerimizde de asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün destekleriyle de son 4 yılda 100.000 ton sıcak asfalt döktük ve halkımızın ayağını çamura değdirmedik” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı