Haber Detayı
23 Şubat 2018 - Cuma 14:23 Bu haber 1571 kez okundu
 
Bir destek de Gerede'den!..
"Gerede’de Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler Afrin’de görev yapan askerlere moral için anma töreni düzenleyip dua etti. "
EĞİTİM Haberi
Bir destek de Gerede'den!..

KYK Gerede Yurt Müdürlüğü öğrencileri Zeytindalı Harekatı’na destek amaçlı, şehit ve gazilerimizi yaad etmek için yurt müdürlüğü’nün bahçesinde ilçe protokolünün de katılımı ile destek ve anma programı düzenledi.

Programa Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, KYK Bolu İl Müdürü Şerafettin Çilkara, İlçe Müftüsü Abdurrahman Şenoğlu, KYK Gerede Yurt Müdürü Selami Şen, İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Ülger, Emniyet Müdürü Ethem Çakır, AİBÜ Gerede MYO ve GUBYO akademisyenleri ve bir çok kurum müdürü ile STK temsilcileri katılım sağladı.

Gerede’de Kredi Yurtlar Kurumunda kalan öğrenciler Afrin’de görev yapan askerlere moral için anma töreni düzenleyip dua etti. Kredi Yurtlar Kurumunda (KYK) kalan öğrenciler, yaptıkları koreografiyle marş söyleyip, dua ederek Zeytin Dalı Harekatı’nda görev yapan askerlere destek oldu.

Öğrenciler Suriye’nin Afrin bölgesinde terör örgütleri YPG/PKK-DEAŞ mensubu teröristlerin etkisiz hale getirilmesine yönelik yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli askerlere destek olmak için marş söyledi. Kur’an-ı Kerim okunan etkinlikte dualar edildi.

KYK Bolu İl Müdürü Şerafettin Çilkara yaptığı konuşmada, Mehmetçik’in ihtiyacı olan tek şeyin dua ve moral olduğunu belirtti. Yaptıkları etkinlikle Mehmetçik’e dua ve moral olarak katkıda bulunmak istediklerini ifade eden Çilkara; “Bugünün gençleri yarının askerlerisiniz. Bu vatan bize dedelerimizden emanet. Bu vatanı en iyi şekilde koruyacak bizleriz, siz gençlersiniz. Vatanını, milletini seven gençler olarak milli ve manevi duygular içinde bugün buradasınız. Sizlere teşekkür ediyorum,” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı