Haber Detayı
06 Ekim 2017 - Cuma 15:23 Bu haber 1446 kez okundu
 
Gerçeğiyle karşılaşmayalım da!..
"Gerede Belediyesi'ne bağlı olarak görev yapan itfaiye erleri, içerisine odun talaşı ve mazot katılmış demir kabı yakarak, personele yangını nasıl söndüreceklerini uygulamalı olarak gösterdiler."
YAŞAM Haberi
Gerçeğiyle karşılaşmayalım da!..

Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü sivil savunma ve yangın tatbikatlarına devam ediyor. İlçemizdeki farklı kurumlarda ve işyerlerinde belirli aralıklarla gerçekleşen tatbikatların yenisi, geçtiğimiz günlerde Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde yapıldı.

Huzurevi bahçesinde düzenlenen yangın tatbikatı öncesi İtfaiye ekipleri Huzurevi çalışanlarına çıkan yangına müdahale ve yangın çeşitleri hakkında bilgiler verdi. Ayrıca yangına müdahale ve yangın söndürme cihazları hakkında bilgiler  verilirken eğitimin ardından yangın söndürme tatbikatına geçildi.

İtfaiye erleri, içerisine odun talaşı ve mazot katılmış demir kabı yakarak, personele yangını nasıl söndüreceklerini uygulamalı olarak gösterdiler. Huzurevi personeli, aldıkları eğitim ve bilgileri tatbikatta uygulamaya çalıştılar.

Tatbikat hakkında açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Kurumlarımızda ve işyerlerimizde belirli aralıklarda bu tür yangın tatbikatları düzenleyerek, sivil savunma ve yangın çıktığında nasıl hareket edilmesi konusunda bilgiler veriyoruz. Gerede Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz bu konuda üzerine düşeni yapıyor, iş yerlerindeki çalışanlarımıza yangının nasıl söndürüleceği konusunu da uygulamalı olarak gösteriyoruz ve bu tür çalışmalarımız ileriki günlerde de devam edecek” diye konuştu.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı istanbul escort