Haber Detayı
08 Aralık 2016 - Perşembe 14:24 Bu haber 3640 kez okundu
 
Allar, tuttuğunu alır!..
Belediye Başkanı Mustafa Allar, ilçe merkezindeki 90 bin metrekarelik ormanlık alanın halkın hizmetine açılması için bir dizi görüşmelerde bulundu.
YAŞAM Haberi
Allar, tuttuğunu alır!..

Mustafa Allar, Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan riskli bölgedeki yapıların taşınması için bir takım girişimlere başladı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Kuzey Anadolu Fay Hattı üzerinde bulunan riskli bölgelerin taşınması ve 90 bin metrekarelik ormanlık alanın halkın hizmetine açılması için bir dizi görüşmelerde bulunarak mutabakat sağladı.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait 250 bin metrekarelik bölgedeki riskli alanların taşınması için 118 bin metrekarelik bölgedeki toprak alanının kaldırılarak Kuzey Anadolu Fay hattı üzerinde bulunan riskli bölgedeki yapıların oraya taşınması için Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’yü ziyaret ederek destek istedi.

Başkan Allar, soru üzerine; Orman Bakanlığı ile ilgili işlerin ve bazı takip edilmesi gereken projelerin takibi noktasında üzerlerine düşeni belediye olarak yaptıklarını dile getirdi.

Gerede Belediye Başkanı Allar, Gerede’de yer alan ormanlık alanın Kent Ormanı’na dönüştürülmesi üzerine bir takım görüşmeler halinde bulunduğunu anlattı.

Başkan Allar; “90 bin metrekarelik ormanlık alanın Kent Ormanı olarak halkın kullanımına sunulması için görüşmeler yaptık. Bu konularda milletvekillerimiz Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’den olumlu geri bildirimler aldık. Ayrıca Orman Genel Müdürümüz İsmail Üzmez Bey ile de görüştük. Konuyla ilgili izlenecek yol ve yöntemler hakkında belirli mutabakatlar sağladık ve bundan sonra prosedürü tamamlayacağız,” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı