Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 15:06 Bu haber 2621 kez okundu
 
Gerede'ye gelen de var, giden de..
HSK kararnamesi yayınlandı ve birçok hakim ve savcının görev yeri değişti. Atamalar sonrasında ilçemiz Gerede'nin son durumu nasıl oldu? İşte o bilgiler;
GÜNDEM Haberi
Gerede'ye gelen de var, giden de..

HSK kararnamesi yayınlandı ve ilçemizden de bazı hakim ve savcıların görev yerleri değişti. Binlerce hakim ve savcının beklediği HSK’nın, yaz kararnamesi tamamlandı. Yaz Kararnamesi ile 113 il ve ilçenin hakim ve savcılarının görev yeri değiştirildi. Kararnamede 3bin 19’u adli 301’i idari olmak üzere 3 bin 320 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, Adli ve İdari Yargı 2018 Yılı Ana Kararnameleri ile adli yargıda 3 bin 19, idari yargıda ise 301 hakim ve savcının görev yerinin değiştirilirken, söz konusu kararnameyle Bolu ve ilçelerinde 5 Cumhuriyet Savcısı ve 3 Hakim başka illerde görevlendirilirken, 1 Hakim ve 2 Cumhuriyet Savcısı da ilçemize atandı.

HSK kararnamesi yayınlandı ve ilçemizden de bazı hakim ve savcıların görev yerleri değişti. Gerede Cumhuriyet Savcısı Ali Dokumacı Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına, Gerede Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aksu Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına ve Gerede Hâkimi Esra Çatal Yargıtay Tetkik Hâkimliğine atandı.

Kararname kapsamında Çat Hakimi Hülya Karcı Gerede Hakimliğine, Sarıveliler Hakimi Abdullah Yavuz Gerede Cumhuriyet Savcılığına ve Baykan Cumhuriyet Savcısı Hatice Akkan Gerede Cumhuriyet Savcılığına getirildiği belirtildi.

Hakimler ve Savcılar Kurulu uzun süredir beklenen 2018 Yaz Kararnamesi’ni yayımladı. 1. Daire tarafından hazırlanan liste, 3 bin 19 adli, 319’da idari yargı mensubunun yer değiştirmesini içeriyor.

HSK Kararnamesi sonrası Bolu Cumhuriyet Savcısı Gökhan Tekin Hatay Cumhuriyet Savcılığına, Bolu Hakimi Şule Çağlar Yargıtay Tetkik Hakimliğine, Gerede Cumhuriyet Savcısı Mehmet Aksu Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına, Bolu Cumhuriyet Savcısı Hami Can Osmaniye Cumhuriyet Savcılığına, Gerede Cumhuriyet Savcısı Ali Dokumacı Gaziantep Cumhuriyet Savcılığına, Mudurnu Cumhuriyet Savcısı Gülizar Erden Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına, Göynük Hakimi Yeliz Aksu Yargıtay Tetkik Hakimliğine ve Göynük Hakimi Oğuzhan Altekin Kulu Hakimliğine atandı.

Kararname kapsamında ayrıca Çat Hakimi Hülya Karcı Gerede Hakimliğine, Sarıveliler Hakimi Abdullah Yavuz Gerede Cumhuriyet Savcılığına ve Van Hakimi Zafer Koç’un Bolu Hakimliğine getirildiği belirtildi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı