Haber Detayı
27 Eylül 2016 - Salı 14:34 Bu haber 3775 kez okundu
 
'Kişi, kendisi karar veriyor..'
​25 yıldır 90 binden fazla teslimat yapan Emin Şirketler Grubu, Eminevim ile her geçen gün ev sahibi olmak isteyenlere yeni hizmetler sunuyor.
- Haberi
'Kişi, kendisi karar veriyor..'

Çeyrek asırdır, 90 binden fazla teslimat yapan Emin Şirketler Grubu, Eminevim ile bir ilke imza atıyor. Eminevim, ev sahibi olmak isteyenlere 100 bin liraya, 900 TL’den başlayan taksitlerle vade farksız ev sahibi olma imkânı sunuyor.

İnsanlarımızın kolay yoldan ev sahibi olabilmeleri için yeni yöntemlerini anlatan Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, “Bu sistem halk arasında yapılan altın günlerine benziyor,” dedi.

Geredeli tanınmış işadamı Üstün, şunları aktardı; “Bu yeni kampanyamızla 25 yıldır uyguladığımız tabandaki vatandaşı ev sahibi yapma amacımıza daha da geliştirmiş olacağız. Bu sistem halk arasında yapılan altın günlerine benziyor. Ev almak isteyen kişiler, 40,60, 80, 100, 120 kişilik gruplar halinde Eminevim tarafından bir araya getiriliyor.

Her ay gruplardaki kişilerin ödediği taksitlerin toplamı bir konut bedeline denk geliyor. Sistemde bütün taksitler faizsiz ve vade farksız. Kimin ev sahibi olacağı, her ay noter huzurunda yapılan çekilişlerle belirleniyor. Kişi, ne kadarlık bir ev almak istediğine ve bütçesine göre kaç ay taksit ile ödeyeceğine kendisi karar veriyor.”

Geredeli başarılı işadamı hemşehrimiz Emin Üstün, yeni sistemi anlattığı açıklamasında; “Minimum yüzde 10 peşinatla dahil olunabilen bu sistemde örneğin 100 bin TL’lik bir ev alabilmek için 100 kişilik gruba dahil olan müşterimiz yüzde 10 yani 10 bin TL peşinat ödeyecek,” bilgisini verdi.

Hayırsever Geredeli işadamı, yaptığı konuşmada verdiği örneklemelerle; “Mevcut üyelik sistemlerine ek olarak müşterilerimiz için pek çok avantajlar içeren yeni sistemimizi uygulamaya geçirmekten memnuniyet duymaktayız. Kısaltılmış Vadeli Çekilişli Sistem adlı bu üyelik sisteminde müşterilerimiz örneğin 100 kişilik gruba dahil olmalarına rağmen toplamda minimum 62, maksimum 78 ayda bütün borçlarını hiçbir fark (faiz-vade farkı-kira) ödemeden bitirebilme imkanına sahip olacaklar. Minimum yüzde 10 peşinatla dahil olunabilen bu sistemde örneğin 100 bin TL’lik bir ev alabilmek için 100 kişilik gruba dahil olan müşterimiz yüzde 10 yani 10 bin TL peşinat ödeyecek. Kalan 90 bin TL borcunu 100 kişilik grupta aylık 900 TL taksitler halinde ödemeye başlayacak. Bu müşterimiz 5 ay bu taksidi ödedikten sonra 6’ıncı ayda çekilişte sırasının gelmesi halinde 100 bin TL’sini 6’ıncı ayda alacak ve kalan 85 bin 500 TL borcunu bin 500 TL taksitler halinde 57 ayda bitirecek. Böylece 62 ayda, toplamda 100 bin TL ödemiş olacak,” sözlerine yer verdi.

Toplumun orta gelirli kesimine hitap eden projeler ve organizasyonlarla alt kesimi ev ve otomobil sahibi yapmayı amaçladıklarını dile getiren işadamı; “Bunda da başarılı olduk,” dedi.

Elbirliği sistemi ile bugüne kadar 90 binin üzerinde teslimat yaptıklarını vurgulayan Emin Üstün, günümüzde dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarının zorluğunu ortadan kaldırarak, tabanın sorununu çözmeye çalıştıklarını belirtti.

Eminevim ile her geçen gün teslimat sayısını artırttıklarını ifade eden Üstün, vatandaşları Türkiye’nin her yerinden faizsiz ev sahibi yaptıklarını aktardı.

Peşinatlı veya peşinatsız seçenekler arasından tercihini yapan vatandaşlara,120 aya kadar taksitlendirme yapılacağını ifade eden Emin Üstün, günümüzde dar gelirli ailelerin ise ev sahibi olmalarının zorluğunu aktararak, şöyle konuştu; “Seçilen taksit sayısının aynı zamanda o gruptaki kişi sayısı olduğu sistemde her ay bir ev parası birikerek, noter huzurunda yapılan çekilişle her ay bir vatandaş ev sahibi oluyor. Günümüzde dar gelirli ailelerin ev sahibi olmalarının zorluğunu hepimiz biliyoruz. Ev sahibi olma şansı bulunmayan, dar gelirle yaşamak zorunda olan tüketici uygulanan 'Elbirliği Sistemimizin bu yeni kampanyası ile ev hayaline kavuşacak hayaline kavuşuyor.”

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı