Haber Detayı
17 Ekim 2018 - Çarşamba 19:45 Bu haber 4595 kez okundu
 
Yılın sporcusu Gerede'den çıktı!
"Türkiye’yi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda kayaklı koşuda temsil eden olimpiyat sporcusu Geredeli kızımız Ayşegül Duman’ın ödülünü Bolu KYK Müdürü Şerafettin Çilkara takdim etti."
SPOR Haberi
Yılın sporcusu Gerede'den çıktı!

Yılın En’leri ödüllerinde Geredeli milli sporcu Ayşegül Duman’da yer aldı. Bolu’da spor dallarında yılın sporcuları açıklandı. Bu kapsamda yılın sporcusu ödülünü kayak branşında Geredeli Ayşegül Duman aldı.

Türkiye’yi 2018 PyeongChang Kış Olimpiyatları’nda kayaklı koşuda temsil eden olimpiyat sporcusu Ayşegül Duman’ın ödülünü Bolu KYK Müdürü Şerafettin Çilkara takdim etti.

9-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Bolu’daki başarılı sporcular ve yılın başarılı spor adamları ödüllerini aldı.

17 Temmuz Spor Salonunda düzenlenen Amatör Spor Haftası etkinliklerine Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, daire müdürleri, amatör spor kulüpleri temsilcileri, sporcular ve öğrenciler katıldı.

Ödül töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlarken programın açılış konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem yaptı. Ertem, konuşmasında Bolu’nun bir spor kenti olması için çalıştıklarını kaydederek, ilimizdeki lisanslı sporcu sayıları ile yapılan ve yapımı devam eden yatırımlar ile ilgili katılımcılara bilgiler verdi.

Yapılan konuşmaların ardından badminton, eskrim, jimnastik ve kickboks sporcuları sportif sunumlarını yaparken daha sonra ise halk oyunları gösterisi sergilendi.

Programın devamında ilimizde spor dallarında yılın sporcuları açıklandı. Bu kapsamda jimnastik branşında erkeklerde yılın sporcusu ödülünü İsviçre’de düzenlenen 49’uncu Nissen Cup Uluslararası Turnuvası 1’incisi Muhammet Emin Duman’a ödülünü Bolu Valisi Aydın Baruş verdi.

Diğer ödül alan sporcular ise şu şekilde;

Jimnastik branşında bayanlarda yılın sporcusu ödülü Bilge Tarhan’a, Yüzme branşında yılın sporcusu ödülünü Deniz Alagöz, yüzme branşında 18-24 yaş özel sporcularda yılın sporcusu ödülünü özel sporcular Türkiye 2’incisi Kaan Yıldırım, yüzme branşında 24 yaş üzeri özel sporcularda yılın sporcusu ödülünü 24 yaş üzeri özel sporcular Türkiye 2’incisi Ebrar Esin Çelebi, kayak branşında yılın sporcusu ödülünü Ayşegül Duman, Vücut geliştirme branşında yılın sporcusu ödülünü Burak Çobanoğlu aldı.

Yılın Örnek Sporcusu ödülü ise Bolu Gençlik Merkezi Spor Kulübü yarı profesyonel bisiklet sporcusu olarak yurt içinde bir çok yarışmada derece almış, aynı zamanda çevresindeki genç ve yaşlı bir çok bireyi bisiklet sporuna teşvik eden Zafer Pala aldı.

Yılın diğer örnek sporcusu ödülünü ise boş vakitlerinde bisiklete binerek ailesine ve topluma örnek olan sporcu Dr. Faruk Karslı aldı.

Yılın Veteranı ödülünü ise Sağlık Müdürlüğü Erkek Voleybol Takımı sporcusu, ilerleyen yaşına rağmen spordan kopmamış olan Sebahattin Hoçaş aldı.

Yılın Kulübü ödülünü ise Bolu Belediyespor kulübü alırken, yılın takımı ödülünü Seben Gençlik Spor Kulübü Hentbol takımı, Yılın Okulu ödülünü okul sporları Dünya Şampiyonası erkekler Bocce takımı 3’üncüsü olan Bolu Spor lisesi aldı.

Yılın Kulüp Başkanı ödülünü ise Semmak Abant Gençlik Spor Kulübü Başkanı Emin Semercioğlu, diğer Yılın Kulüp Başkanı ödülünü ise Bolu Sağlık spor Kulübü Başkanı Emine Özdoğan, Yılın Spor Yöneticisi ödülünü Aşağısoku Gençlik ve spor Kulübü Başkanı Selami Demirdöven, Vefa Ödülünü ise Mengen Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Fahri Özdemir aldı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı