Haber Detayı
21 Eylül 2016 - Çarşamba 08:44 Bu haber 3765 kez okundu
 
Resimleri de kaldırıldı!..
FETÖ operasyonları kapsamında meslekten ihraç edildikten sonra tutuklanan Bolu eski Valisi İbrahim Özçimen ile meslekten ihraç edilen Halil İbrahim Akpınar’ın Bolu Valiliğinde bulunan resimleri kaldırıldı.
GÜNDEM Haberi
Resimleri de kaldırıldı!..

Eski Bolu Valilerinden İbrahim Özçimen ve Halil İbrahim Akpınar’ın Bolu Valiliğinde bulunan fotoğrafları kaldırıldı. İki vali de çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilmişlerdi.

Bolu’da valilik yapan ve sonrasında merkez valisi olarak atanan Halil İbrahim Akpınar ile İbrahim Özçimen’in Bolu Valiliğinde bulunan fotoğrafları kaldırıldı.

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturmaları kapsamında önce açığa alınan ve sonrasında tutuklanan eski Bolu Valisi İbrahim Özçimen ile yine eski Bolu valisi Halil İbrahim Akpınar çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen kişiler arasında yer aldı. Meslekten ihraç edilen her iki valinin de Bolu Valiliği’nde bulunan fotoğrafları da kaldırıldı.

Özçimen ve Akpınarın Bolu Valiliği resmi sitesinde bulunan “valilerimiz” sayfasından da isimleri kaldırıldı.

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Merkez Valisi Halil İbrahim Akpınar, İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile görevden alınmış ve meslekten ihraç edilmişti.

Burdur’da saklandığı evde yakalanarak gözaltına alınan İbrahim Özçimen'in ise emniyetin imamı olarak bilinen ve "Kozanlı Ömer" olarak tanınan Osman Hilmi Özdil'in de kayınbiraderi olduğu belirtilmiş ve Düzce’de çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı