Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 10:01 Bu haber 5290 kez okundu
 
'3 aylık teşkilat ile 4158 oy aldık'
"Büyük Birlik Partisi Gerede İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak; 'Yerel seçimlere 3 ay kala Gerede’de teşkilatlandık ve alışılagelmişin dışında bir seçim çalışması yaparak belediye başkanlığı seçiminde 4 bin 158 oy alarak 30’un üstünde oy oranıyla ikinci parti olduk ve belediye meclisine de 3 üye göndermeyi başardık,' diye konuştu."
SİYASET Haberi
'3 aylık teşkilat ile 4158 oy aldık'

Büyük Birlik Partisi Gerede İlçe Başkanlığı yazılı bir basın açıklaması yaparak seçim sonuçlarını değerlendirdi. BBP İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, yaptığı basın açıklamasında 4 bin 158 oy alarak 30’un üstünde oy oranıyla ikinci parti olduklarını kaydetti.

Alyaprak; “Yerel seçimlere 3 ay kala Gerede’de teşkilatlandık ve alışılagelmişin dışında bir seçim çalışması yaparak belediye başkanlığı seçiminde 4 bin 158 oy alarak 30’un üstünde oy oranıyla ikinci parti olduk ve belediye meclisine de 3 üye göndermeyi başardık” diye konuştu.

SEÇİME 3 AY KALA KURULDU

Uzun yıllar Gerede’de teşkilatı bulunmayan Büyük Birlik Partisi, Gerede’de medya sektörü temsilcilerinden Yusuf Alyaprak ve Eyüp Yalçın önderliğinde 27 Aralık 2018 tarihinde kuruldu. Kuruluş işlemleri sürecinde yapılan açıklamada, yerel seçimlerin önemsendiği, vatanını, milletini seven Gerede sevdalılarından oluşan bir aday kadrosu oluşturulacağı belirtilmişti.

ADAY EN SON AÇIKLANDI

İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, seçim sonrasında yaptığı açıklamada; “Seçim sürecinde diğer partilerde süren aday belirleme sona erdikten sonra, son aday açıklaması BBP’den gelmişti. Gerede’de uzun yıllar görev yapan Doç. Dr. Emin Serin 16 Ocak 2019 tarihinde partimizin Gerede Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Partinin belediye ve il genel meclisi üyesi adayları ise 19 Şubat’ta açıklandı” dedi.

SIRA DIŞI BİR SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTTÜK

İlçede mahalle mahalle, köy köy gezdiklerini dile getiren Başkan Alyaprak; “Seçim sürecinde pazar yeri civarında bir seçim bürosu açtık, diğer siyasi partilerin aksine, proje kitapçığı bastırmadan, sesli seçim araçları kullanmadan, hiçbir cadde ve sokağa bayrak asmadan alışılagelmişin dışında bir seçim kampanyası yürüttük. Polemikten uzak bir şekilde yaptığımız seçim çalışmalarında, adaylar ve bağlı ekiplerimizle Gerede’nin her mahalle ve köyüne giderek vatandaşlarla görüştük” şeklinde konuştu.

Kısa süre içerisinde önemli başarı elde ettiklerine işaret eden Başkan Alyaprak; “Ve nihayet yapılan tüm çalışmaların sonucunda gerçekleşen 31 Mart yerel seçimlerinin sonucunda Büyük Birlik Partisi Gerede’deki başarısına imza attı. En son girdiği 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde Gerede genelinden toplam sadece 166 oy alan BBP, 2019 Belediye başkanlığı seçiminde 4 bin.158 oy alarak 30’un üstünde bir oy oranıyla tarihi bir başarı sağladı” dedi.

İl genel ve belediye meclis üyeliği seçiminde de yine tarihinin en yüksek oyunu aldık diyen Alyaprak; “Büyük Birlik Partisi, Gerede Belediye Meclisine 3 üye göndererek bir ilki gerçekleştirdi. Durmuş Ali Berber, Hasan Ekici ve Eyüp Yalçın Büyük Birlik Partisi’nden Gerede Belediye Meclis Üyeliğine seçilen isimler oldu. Artık Gerede siyasetinde BBP de var” dedi.

BBP Gerede İlçe Başkanı Yusuf Alyaprak, açıklamasında: “3 ay önce teşkilatını kurduğumuz partimiz yerel seçimlerde milletimizin desteğiyle önemli bir başarı elde etmiştir. Seçim öncesinde olduğu gibi şimdi de Gerede’de partimize olan ilgi devam etmektedir. Milletimiz 3 belediye meclis üyeliği ile bize denetleme görevi vermiştir. Seçilen üyelerimiz, milletimizin desteğiyle bu görevi layıkıyla yapacaktır. Önümüzdeki süreçte teşkilatımızı yapılandırarak daha güçlü hale getireceğiz. Bilinmelidir ki artık Gerede siyasetinde BBP var. Kurucu Genel Başkanımız Şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giderek, onun ilkelerine bağlı bir şekilde yaptığımız temiz siyaseti şimdiden sonra da sürdürmeye devam edeceğiz. Milletimizin bize verdiği desteği asla karşılıksız bırakmayacağız” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı