Haber Detayı
21 Kasım 2017 - Salı 16:45 Bu haber 3348 kez okundu
 
Dinç, Başsavcı vekili oldu!..
"Görev yeri değiştirilen savcılar arasında Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Dörtdivanlı Ramazan Dinç de bulunuyor..."
GÜNDEM Haberi
Dinç, Başsavcı vekili oldu!..

Ankara Cumhuriyet Savcısı Dörtdivanlı Ramazan Dinç, HSK Kararnamesi ile atandığı Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevini sürdürüyor.
Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç'in,  Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlardan sorumlu olduğu öğrenildi.

(HSK) Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun 12.10.2017 tarihli kararnamesi ile 287 adli ve idari hakim ve savcının görev yerini değiştirilmişti. Görev yeri değiştirilen savcılar arasında Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Dörtdivanlı Ramazan Dinç de bulunuyor.

FETÖ davalarında Akıncı Üssüne ilişkin darbe girişimi soruşturmasını da yürütmüş olan Ankara Cumhuriyet Savcısı, Dörtdivan Göbüler Köyü Nüfusuna kayıtlı Ramazan Dinç, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.

12/10/2017 Tarihli HSK Kararnamesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atanarak, görevine başlamış olan Dörtdivanlı Ramazan Dinç, Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlardan sorumlu.
 

Ramazan Dinç Kimdir?

1973 doğumlu olup, Bolu ili Dörtdivan ilçesi Göbüler Köyü Nüfusuna kayıtlı. İlkokulu Dörtdivan Göbüler Köyünde; Ortaokul, Lise ve Üniversiteyi ise Ankara da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1997 yılında mezun oldu.
İlk göreve Ordu, Erzurum Cumhuriyet Savcısı olarak başladı. 2015 yılından itibaren Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak, Ankara da görev ifa etti.
12/10/2017 tarihli HSK Kararnamesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği görevine atanarak, halen bu görevi sürdürmektedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç, evli olup, İki çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı