Haber Detayı
02 Temmuz 2019 - Salı 10:11 Bu haber 3027 kez okundu
 
1 isim de Gerede'ye düştü!
"41 Sağlık personelinin ilimiz geneline tayininin çıktığını söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, atamalarla Bolu’da sağlık sektörünün daha da güçleneceğini belirtti."
YAŞAM Haberi
1 isim de Gerede'ye düştü!

Sağlık Bakanlığı’nın 2019 Yılı Haziran dönemi isteğe bağlı iller arası yer değiştirme kuraları çekildi, buna göre ilçemiz Gerede Devlet Hastanesi’ne de 1 diş hekimi geliyor.

41 Sağlık personelinin Bolu’ya tayininin çıktığını söyleyen AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, atamalarla Bolu’da sağlık sektörünün daha da güçleneceğini söyledi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Doğanay; “Sağlık Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğine göre 2019 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası açıklandı. Buna göre talepte bulunan 41 sağlık personelinin ilimize tayinleri de gerçekleşmiş dolu. Gerek Merkez İlçemizdeki Sağlık Ünitelerimizde, gerek ilçelerimizde gerekse de Eğitim Araştırma hastanemizde görev yapacak sağlık personelimiz, Bolu’daki sağlık sektörümüze daha da güç katacaklardır," diye konuştu.

Doğanay, son yapılan atama sonrası; 1 Diş Doktoru, 1 Kadın Doğum Uzman Doktoru, 1 Adli Tıp Uzman Doktoru, 1 Aile Hekimi, 1 İç Hastalıkları Uzman Doktoru, 1 Kardiyoloji Uzman Doktoru, 5 Doktor, 6 ebe, 7 Hemşire, 1 Röntgen Memuru, 4 İlk ve Acil Yardım Memuru, 2 Sağlık Teknikeri ilimizdeki ihtiyaç duyulan hastanelerde görevlendirileceğini duyurdu.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, yaptığı açıklamada; "Ayrıca Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik Tedavi Eğitim Araştırma Hastanemize de 1 Fizyoterapist, 1 Fiziksel tıp ve Rehabilitasyon Uzman Doktoru, 1 Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Uzman Doktoru, 1 Eczacı, 5 Hemşire ve 1 Sağlık teknikeri ataması gerçekleştirilmiştir," bilgisini verdi.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı