Haber Detayı
23 Temmuz 2018 - Pazartesi 15:39 Bu haber 9990 kez okundu
 
O isimler artık yok mu?
"Yeni kabinede görev alacak bakanların yardımcıları belli olmaya başladı. 6 yeni bakan yardımcısının atamasına dair kararname Resmi Gazete’ de yayınlandı. Bolulu bakan yardımcıları, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek yer almadı."
SİYASET Haberi
O isimler artık yok mu?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bazı bakanlıklara bakan yardımcısı ataması yapıldı. Bolu eski Milletvekili ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek görev alamadı.

Ekonomi Bakan Yardımcıları açıklanmazken, bu görevi yürüten Bolu eski Milletvekili Fatih Metin’e görev verilmeyeceği gelen bilgiler arasında. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ulaştırma Bakanlıklarına bakan yardımcıları atadı.

Yeni kabinede görev alacak bakan yardımcıları açıklanırken, Bolu’nun bakan yardımcıları yer almadığı görüldü. Geçmiş dönemde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcılığı yapan Yüksel Coşkunyürek, yeni dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı’nda ismi yer almadı.

Öte yandan Ekonomi Bakanlığı ise kaldırılırken, yerine Hazine ve Maliye Bakanlığı açıldı. Daha önce Ekonomi Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Fatih Metin'in de açıklanan bakan yardımcıları arasında yer almadığı gözlendi.

 
Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı