Haber Detayı
09 Mart 2018 - Cuma 09:39 Bu haber 1811 kez okundu
 
'Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim..'
"Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı; 'Kadınlarımıza her zaman şefkat elimizi uzattık ve uzatmaya devam ediyoruz' dedi."
SİYASET Haberi
'Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim..'

AK Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

1977 yılında 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak kabul edilmesinin ardından her yıl 8 Mart'ta kutlanan Dünya Kadınlar Günü bu yıl da çeşitli etkinlikler ve programlarla kutlanıyor.

Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı; "Kadınlarımıza her zaman şefkat elimizi uzattık ve uzatmaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Serap Çığrılı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hükümetimiz ile hiçbir ayrım yapmadan tüm kadınlarımız arasında köprü vazifesi görmeye çalışıyoruz. AK Parti, iktidarıyla kadınları merkeze alan vizyoner ve kararlı bir duruş ortaya koymuştur. Dünya, kadınları çileye terk ederken Türkiye olarak biz mazlum coğrafyamızın tertemiz insanları, kadınlarımıza her zaman şefkat elimizi uzattık ve uzatmaya devam ediyoruz” dedi.

Kadınlara yönelik her türlü ayrımcılığın çağdışı olduğunu kaydeden Serap Çığrılı; “Öyle kutsal bir dine sahibiz ki peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) veda hutbesinde bile kadınlara verilen değeri şu ifadeleriyle özetlemiştir: ‘Ey insanlar kadınların haklarını gözetmenizi ve bu hususta Allah’tan korkmanızı tavsiye ederim. Sizin kadınlar üzerinde hakkınız, kadınların da sizin üzeriniz de hakkı vardır.’ Ülkemizde ise kadının tarihi seyrine baktığımızda, ulusal kurtuluş mücadelemizde cephede savaşan, erkeğine mermi taşıyan Türk kadını Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal ve ekonomik alanda eşit haklara sahip olması sağlanmıştır. Onları sadece bir günde anmamalı, her zaman saygı ve sevgiyle hak ettikleri değeri vermeliyiz," diye konuştu.


AK Parti Gerede Kadın Kolları Başkanı Serap Çığrılı, açıklamasında, bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduklarına vurgu yaparak; "Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu duygularla kadının statüsünün daha da güçlü olduğu bir Türkiye’de gelecek hedeflerimize daha hızlı ilerleyeceğimiz, insanlık için barışın ve huzurun, adaletin ve sevginin çoğalmasına vesile olmasını temenni ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüzü kutluyorum” sözlerini kullandı.

Kaynak: Editör: Ömer Faruk Özcan
Yorumlar
Haber Yazılımı